dehdar
21 دی 1401 - 22:43

جوشش خون شهدای هسته‌ای انگیزه مضاعفی برای جوانان در جهاد علمی است

وزیر امور خارجه کشورمان در سالگرد شهادت دو شهید هسته‌ای کشورمان در پیامی گفت: جوشش خون این دو شهید عزیز، انگیزه مضاعفی برای جوانان نخبه کشور در استمرار جهاد علمی آنان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سالگرد شهادت دو شهید هسته‌ای کشورمان پیامی به شرح زیر صادر کرد:

بسم رب الشهدا والصدیقین

سالگرد شهادت دو تن از دانشمندان برجسته هسته‌ای و نخبگان فداکار میهن اسلامی شهید مصطفی احمدی روشن و شهید مسعود علیمحمدی را به خانواده‌های معظم این دو شهید عزیز و ملت بزرگ ایران تسلیت و تهنیت عرض می‌کنیم.

این دو شهید عزیز چنان با عشق، نبوغ و اراده راسخ در عرصه پیشرفت‌های علمی و فناوری کشور، مؤثر و خالصانه ظاهر شدند که اردوگاه استکبار و نظام سلطه، حضور این مجاهدان حوزه علم و فناوری در کشورمان را تاب نیاورد و به خیال خام خود برای جلوگیری از رسیدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به قله‌های استقلال علمی و هسته‌ای، جسم پاکشان را با شقاوت و ناجوانمردی آماج هجوم تروریست‌های مزدور و درمانده خود نمود.

انشاالله جوشش خون این دو شهید عزیز، انگیزه مضاعفی برای جوانان نخبه کشور در استمرار جهاد علمی آنان و رسیدن به اهداف مهم علمی و خودکفایی کشور اسلامی خواهد بود.

بی شک شهادت این دو دانشمند گرانقدر، عزم ما را برای حمایت و یاری رساندن به تلاشگران عرصه فناوری و استقلال خواهی کشور و ملت ایران راسخ‌تر می‌سازد.

فرصت را مغتنم شمرده، یاد و خاطره شهیدان عزیز رضایی نژاد، شهریاری و فخری زاده و همه شهدای مسیر اعتلای توان علمی و فناوری کشور را گرامی می‌داریم و به ارواح طیبه این شهیدان و همه شهیدان سرافراز ایران اسلامی درود و سلام می‌فرستیم.

حسین امیر عبداللهیان
وزیر امور خارجه

منبع: مهر
شناسه خبر: 971730